Zakładanie ogrodu wiosną c.d.

Planując ogród trzeba pamiętać, że musi on współgrać z bryłą domu. Budynek i ogród powinny reprezentować podobny styl i nawzajem się uzupełniać. Zbyt duży eklektyzm nie jest wskazany, do nowoczesnego budynku powinniśmy zaprojektować minimalistyczny ogród, a dom w stylu rustykalnym otoczyć swojskim ogrodem, pełnym malw i innych tradycyjnych kwiatów.

By nowo zakładany ogród spełniał nasze oczekiwania, długo przynosił radość a także był funkcjonalny powinniśmy zwrócić dużą uwagę na dobór roślin. Jeśli nie należysz do pasjonatów ogrodnictwa lub po prostu brak Ci czasu na prace w ogrodzie zdecyduj się na rośliny, które nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Kolejnym ważnym krokiem jest dobranie roślin do warunków klimatycznych panujących w ogrodzie.

Jeśli teren, na którym stoi nasz dom, jest podmokły, powinniśmy wybierać rośliny lubiące wilgoć lub użyć odwilżacze. Gdy natomiast nasza działka położona jest w suchym i nasłonecznionym miejscu, w naszym ogrodzie powinny przeważać rośliny niewymagające częstego podlewania.

www.dziennikarzerp.org