Wysiew roślin jednorocznych

Jeśli zależy nam na pięknych roślinach, które udekorują nasz ogród na wiosnę, warto pomyśleć wcześniej i zaplanować ich optymalny wysiew. W zależności od tego, jakimi gatunkami kwiatów chcemy przyozdobić ogród, wysiewamy je albo do gruntu albo do przygotowanych wcześniej donic, które trzymamy w domu do czasu, kiedy na dworze zrobi się cieplej i będziemy mogli ją wystawić na świeże powietrze.

Warto wiedzieć, że wcześniejszy wysiew nasion we wnętrzu przyspiesza ich kwitnienie, a także pozwala dokładnie zaplanować, co gdzie będzie posadzone, dzięki pełnej kontroli nad tym, które rośliny wzeszły. Gatunki nasion różnią się od siebie wymaganiami, dlatego jedne wysiewamy już w marcu inne natomiast na przełomie kwietnia i maja.

Najważniejsze to czytać informacje zawarte na opakowaniach i postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na saszetkach z nasionami. Jeśli w rozsiewaniu nasion nie będziemy stosować się do wymagań roślin, mogą one przemarznąć i nie wzejść, a cały nasz wysiłek włożony w pracę, pójdzie na marne.

https://ciechagro.pl/ https://rubbpolska.pl/rolnictwo/