Wiosenne prace w ogrodzie

Wiosna to najpiękniejsza, ale także najbardziej pracowita pora roku w ogrodzie. Rozkwitają pierwsze kwiaty, na drzewach owocowych pojawiają się pąki, a krzewy oraz rośliny cebulkowe budzą się do życia. Marzec to czas kwitnienia przebiśniegów, krokusów, forsycji oraz wierzb, w kwietniu natomiast zakwitają tulipany, żonkile, hiacynty, magnolie oraz migdałek trójklapowy.

Z kolei maj jest okresem, w którym rozkwitają niecierpki, werbeny, begonie, wisterie, azalie, rododendrony, a także bzy. Początek wiosny to czas, kiedy trzeba rozplanować sobie kalendarz prac na najbliższe miesiące, tak by wszelkie obowiązkowe czynności wykonywać w odpowiednim czasie. Część roślin ogrodowych wymaga przycięcia po zimie, z innych należy usunąć osłony chroniące byliny.

Jeśli wiosna jest wyjątkowo ciepła należy rozpocząć regularne nawadnianie ogrodu oraz nawożenie trawnika. Jest to także czas rozsad, przekopywania ogródka, sadzenia bulw i wysiewu nasion. Dobra organizacja prac w ogrodzie, pozwala na skuteczne działanie i utrzymanie zadbanego i wypielęgnowanego ogrodu.

www.downtonabbey.pl