Przygotowanie trawnika na zimę

Aby na wiosnę cieszyć się pięknym trawnikiem, trzeba go dobrze przygotować na nadchodzącą zimę. Przede wszystkim ważne jest tutaj nawożenie, do którego warto użyć nawozów jesiennych.

Ich skład charakteryzuje niska zawartość azotu, bądź jego brak, by rośliny spokojnie przeszły ze stanu wzrostu w stan spoczynku. Brak azotu równoważy duża zawartość potasu, który zwiększy odporność roślin na niskie temperatury, a także wysoka zawartość fosforu będącego stymulatorem wzrostu systemu korzeniowego.

Nawozy jesienne należy rozsiewać na przełomie sierpnia i września. Po tym terminie zasilanie trawnika nie jest wskazane, lepiej by w okres spoczynku weszły rośliny z niedoborem substancji pokarmowych niż pobudzone do wzrostu.

Trawnik trzeba regularnie kosić aż do pierwszych przymrozków. Oczywiście koszenie nie jest już tak częste jak latem, wystarczy raz na dwa tygodnie.

www.domdzieckasieborowice.pl

Jeśli nie zdążyliście przygotować swojego trawnika to
https://clickclean.pl/uslugi/koszenie-trawnikow odpowiednio się nim zajmie.

Ostatnie najlepiej przeprowadzić na kilka dni przed pierwszym przymrozkiem, na wysokość nie większą niż 3 cm. Warto też na dwa tygodnie przed przymrozkami (mniej więcej na początku listopada) wykonać wertykulację.

Z murawy warto też zgrabić opadłe liście drzew i krzewów.