Pokojowe olbrzymy

Tych wszystkich, którzy mają w swoich mieszkaniach przestronne salony na pewno interesują kwiaty o dużych rozmiarach. Można dzisiaj w kwiaciarniach zakupić takie o docelowej wielkości, żeby od samego początku były już ozdobą wnętrza.

Są również zwolennicy kupowania mniejszych okazów, bo jak twierdzą, mniejsze rośliny lepiej się aklimatyzują w nowych warunkach i wtedy lepiej rosną. W przestronnych wnętrzach dobrze prezentują się różne palmy, araukaria, monstera czy sagowiec.

www.cebulane.pl

W ciekawie zaaranżowanych salonach atrakcyjne są też filodendrony, fikusy, juki, draceny, szeflery, noliny. Bardzo oryginalną rośliną jest również figowiec lirolistny, który efektownie wygląda posadzony w grupie.

Kupując którąkolwiek z dużych roślin warto się dowiedzieć o jej przyrostach i ostatecznej wielkości, by kiedyś nie stała się problemem. Rośliny domowe o dużych wymiarach nie potrzebują więcej troski od tych mniejszych.

Niektóre nawet są łatwiejsze w uprawie i nie są aż tak absorbujące. Ważne jest, żeby zaspokoić ich podstawowe zapotrzebowanie na pokarm, wodę i światło.