Pierwsze wiosenne prace

Kwiecień to bardzo ważny miesiąc w kalendarzu ogrodnika. Pogoda zazwyczaj jest już sprzyjająca, noce są cieplejsze, dni dłuższe, a w roślinach zaczynają płynąć życiodajne soki.

W tym miesiącu zaplanowane są czynności, do których warto się solidnie przyłożyć i wykonać je precyzyjnie, od tego bowiem jak zorganizujemy kwietniowe prace ogrodowe, zależeć będzie późniejszy wygląd roślin, ich bujność oraz intensywność kwitnienia. Jakie zabiegi pielęgnacyjne powinno zastosować się w kwietniu? Prace należy zacząć od ściągnięcia osłon z róż i innych wrażliwych krzewów, które zabezpieczone były przed mrozami włókniną lub stroiszem.

Kwiecień to także czas sadzenia krzewów z odkrytymi korzeniami, jeszcze przed wypuszczeniem przez nie nowych liści. Jest to również czas na przycinanie roślin i formowanie żywopłotów, a także pielęgnację róż.

Chodzi o usunięcie najstarszych pędów, tych uszkodzonych przez mróz lub wysuszonych. Nawożenie roślin to jedna z ważniejszych czynności, jakie powinniśmy wykonać w kwietniu.

By trawnik, krzewy, drzewa i inne rośliny rozwijały się prawidłowo, były silne i obficie kwitły, należy zastosować odpowiednią suplementację gleby.

krzesła do jadalni