Odpowiednie nawożenie

Jednym z najważniejszych czynności ogrodowych, jakie należy wykonać z początkiem wiosny to nawożenie. Innymi prawami nawożenia charakteryzują się ogródki warzywne a innymi rabaty ozdobne.

www.kth-kutno.pl

Prawidłowe nawożenie roślin sprawia, iż są one bujne, obficie kwitą, są mniej podatne na choroby i rzadziej atakowane przez szkodniki. Rynek nawozów jest bardzo bogaty, a ponadto istnieją naturalne, skuteczne sposoby nawożenia ekologicznego.

Podstawowy podział nawozów to klasyfikacja na nawozy organiczne, które działają odżywczo na rośliny, ale nie poprawiają jakości gleby oraz na nawozy mineralne, których zadaniem jest polepszenie składu ziemi oraz dostarczenie odpowiednich składników roślinom. Pierwsze nawożenie powinniśmy zacząć już na wiosnę, kiedy tylko rozmarznie ziemia, wtedy najlepiej sprawdzi się tradycyjny kompost lub sypkie nawozy mineralne.

Pod koniec wiosny a na początku lata dobrze opryskiwać rośliny organicznymi nawozami płynnymi. Używając nawozów kupnych koniecznie trzeba stosować się do informacji zawartej na opakowaniu, powinno ono zawierać instrukcję w jakiej proporcji rozcieńczać nawóz oraz jak często go stosować.