Lilia orientalna

Lilie o tajemniczej nazwie „Dizzy” nie zawsze były popularne. Mają wyższe wymagania jeśli chodzi o uprawę i pielęgnację oraz są dość wrażliwe na zmiany temperatur. Z tych powodów przez jakiś czas nie były obecne na polskich rabatkach. Ostatnio jednak wróciły do łask.

Lilie orientalne mają wyjątkowe ubarwienie biało – różowe i charakteryzują się dużymi kwiatami w kształcie gwiazdy. Dodatkowo zdobią je delikatnie ciemniejsze kropki oraz podłużne pasy wzdłuż kwiatu. Dzięki dłuższym pylnikom ich przyjemny zapach jest lepiej wyczuwalny. Lilie mogą mieć nawet 1 metr długości i zakwitają przede wszystkim latem.

Z powodu kapryśności tych kwiatów lepiej jest wykopywać je na zimę i przechowywać w ciepłym pomieszczeniu, gdy mogą nie przetrwać ujemnych temperatur. Dodatkowo, należy zapewnić im odpowiedni poziom wilgoci co wiąże się z dobrze drenowanym podłożem. Cebule lilii koniecznie należy uchronić przed chorobami spryskując je odpowiednim środkiem chemicznym. Lilie lubią ciche, spokojne i nie bardzo nasłonecznione miejsca.

Dobrze jest również chronić jej najbliższą przestrzeń obsadzając roślinami okrywowymi.

rodzina.antykoncepcyjnie.com.pl