Jak wybrać kosiarkę ręczną?

Zadbanie o ogród rozpoczyna się przede wszystkim od pielęgnacji trawnika, a co za tym idzie koniecznie jest regularne dbanie o długość rosnącej trawy.

Dziś mamy do wyboru szereg różnego rodzaju urządzeń, które pomogą nam w odpowiedniej pielęgnacji, ale w małych ogrodach doskonale sprawdzą się kosiarki ręczne, a w szczególności kosiarki bębnowe.

Dlaczego warto na nią postawić? Chyba głównie dlatego, że okaże się po prostu najbardziej oszczędnym urządzeniem do pielęgnacji niewielkich rozmiarów trawnika – a to dlatego, że jej głównym i w zasadzie jedynym napędem jest osoba z niej korzystająca.

Kosiarka ręczna nie potrzebuje bowiem do działania ani paliwa, ani też prądu, a do tego jest cicha w użyciu i na dodatek ekologiczna.

Bardzo łatwo jest nią kosić trawę, a w większości modeli możemy także regulować wysokość cięcia, dzięki czemu nasza praca jest jeszcze bardziej komfortowa.

Nie można też zapominać o tym, że tego typu kosiarki są najczęściej całkiem niedużych rozmiarów, dlatego też nie zajmą dużo miejsca w ogrodowych schowkach.

torf ogrodniczy