Jak kupić kultywator?

Jeśli posiadasz sporą przestrzeń wokół domu lub jesteś miłośnikiem ogrodnictwa powinieneś zastanowić się nad zakupem kultywatora. Jest to narządzie uprawowe, które spulchnia ziemię bez konieczności jej odwracania, a także skutecznie wyrywa chwasty. Takie urządzenie świetnie sprawdza się do pielęgnacji równego trawnika oraz przygotowywania ziemi do zasiewów. Na rynku występują kultywatory w dwóch rodzajach.

System roboczy nadaje się do prac mniej skomplikowanych jak czynności przygotowawcze pod rozsiew, natomiast maszyny z tylnym urządzeniem roboczym spulchniają ubitą glebę. Pierwsze przydają się bardziej na mniejszych przestrzeniach i można je wyposażyć w części sprzętowe przydatne do innych pracy ogrodowych. Drugie natomiast stanowią sprzęt odpowiedni do większych pól. Istnieją też takie, które posiadają system przedni, ale można do nich dołączyć odpowiedni element, jak bronę pazurową czy skaryfikator i w ten sposób wykorzystywać również do spulchniania.

Jeśli układ naszego ogrodu jest skomplikowany i dużo mniejszych grządek dobrze jest wybrać kultywator z uchwytami i kołami transportowymi.

Close