Czy wiemy, co to jest chwastnica jednostronna

Prawda jest taka, że na świecie, a nawet w naszym kraju, istnieje tak wiele różnych roślin, że nie mamy zbyt wielkich szans, aby je wszystkie poznać. Jednak warto próbować to zrobić, bo może się okazać, że wówczas dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, a dodatkowo jeszcze niektóre rośliny mają negatywny wpływ na nasze uprawy, więc tym bardziej warto je znać. Dlatego też, warto zobaczyć, czym jest chwastnica jednostronna, dowiedzieć się jakie szkody może poczynić i w jaki sposób można ją zwalczyć jeśli stwierdzimy, że przynosi więcej szkody niż pożytku.

Co musimy o niej wiedzieć?

www.festiwalogrodow.pl

Jeżeli zastanawiamy się, co powinniśmy wiedzieć o tej roślinie, to przede wszystkim to, że jest to gatunek rośliny jednorocznej, która jest chwastem. W dodatku jako archeofit wcześniej nie występowała na terenach naszego kraju, dopiero z czasem została na niego przeniesiona.

Niestety, chociaż wygląda ona jak zwyczajny chwast, który dochodzi do 90 centymetrów i ma spłaszczone blaszki liściowe o szorstkich brzegach, to jednak jego rozpoznanie może być trudne na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza, jeśli będzie znajdował się w trawach i zbożach, bo świetnie się w nich maskuje. Bardzo ważne jest to, abyśmy ją jak najszybciej zauważyli i usunęli, ponieważ w przeciwnym razie będzie hamowała rozwój naszych upraw, zabierając im niezbędne składniki mineralne.

Jak sobie z nią radzić?

Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób możemy sobie poradzić z chwastnicą jednostronną, to warto wiedzieć, że najważniejsze jest jej szybkie rozpoznanie, bo wówczas będziemy wiedzieli, że konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków. Poza tym, warto wiedzieć, że możemy zakupić odpowiednie środki zawierające rimsulfuron, który okazuje się być bezwzględny jeśli chodzi o zwalczanie tego typu chwastów.

Trzeba jednak pamiętać, że chwastnica jednostronna jest bardzo trudna do zwalczenia ponieważ uporczywie powraca. Dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednie środki były stosowane systematycznie i przez dłuższy czas. Wówczas będziemy mieli szansę pozbyć się tego chwastu na stałe. Warto zobaczyć jakie środki najlepiej się tutaj sprawdzają, a następnie stosować je zgodnie z instrukcją, tak abyśmy mieli pewność, że w ten sposób uda nam się skutecznie pozbyć chwastnicy jednostronnej. Nie mniej, musimy być w swoich działaniach konsekwentni i powtarzać je przez określony czas, aby mieć pewność, że całkowicie i skutecznie pozbyliśmy się tego chwastu.